BİST Banka Dışı Likit 10 Endeksi Nedir?

BİST banka dışı likit 10 endeksi nedir

BİST Banka Dışı Likit 10 Endeksi Hisseleri

Borsa İstanbul‘un dönem dönem yayınladığı endeksler listesinde BİST Banka Dışı Likit 10 Endeksi de yer almaktadır. Peki BİST Banka Dışı Likit 10 Endeksi nedir? BİST Banka Dışı Likit 10 Endeksi’nde güncel olarak yer alan şirketler hangileridir? Bu soruya yanıt aramak için altta yer olan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Güncelleme: 24/05/2024
# Hisse Hisse Adı Sektörü
1 ASELS ASELS Aselsan Teknoloji
2 ASTOR ASTOR Astor Enerji Metal Eşya, Makine
3 EKGYO EKGYO Emlak Konut GYO GYO
4 EREGL EREGL Ereğli Demir Çelik Metal Ana
5 KOZAL KOZAL Koza Altın Madencilik
6 PETKM PETKM Petkim Petrol
7 SASA SASA Sasa Polyester Sanayi A.Ş. Kimya, Petrol, Plastik
8 SISE SISE Şişecam Holding ve Yatırım
9 THYAO THYAO Türk Hava Yolları Ulaştırma
10 TUPRS TUPRS Tüpraş Petrol

Diğer Borsa Endeksleri

Borsa İstanbul’un oluşturmuş olduğu diğer borsa endekslerini incelemek için aşağıdaki listeden seçim yapınız:

En Çok Okunanlar

 • Borsada En Değerli Şirketler

  Borsa İstanbul’da yer alan 400’ten fazla şirket arasında en değerli şirketler hangileridir? Bu içerikte piyasa değerine göre en büyük 100 şirket ve aynı zamanda halka açık payların piyasa değerine göre en büyük 100 şirketi güncel bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

  daha fazla oku..

 • Hisse Önerileri – Aracı Kurum Model Portföyleri

  Aracı kurumların önerdikleri hisse senetlerini tek bir sayfada birleştirdik. 20 aracı kurumun yayınladıkları raporlara istinaden önerilen hisse senetlerini sizler için tek bir sayfada haftalık olarak topluyoruz. Önce kurum kurum hangi hisseler önerilmiş onlara bakacağız, sonrasında ise bütün önerileri birleştirdiğimizde hangi hisse senedini kaç yatırım şirketi önermiş sorusuna yanıt arayacağız. 20 aracı kurumun önerdiği onlarca detayları…

  daha fazla oku..

 • Bist100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 100 şirketi temsil eden BİST100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur.

  daha fazla oku..

 • Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

  Kredi notu, finansal hayatımızın önemli bir parçasıdır. Bu skor, kredi kullanma geçmişimizi ve ödeme alışkanlıklarımızı özetler. Ne kadar yüksek bir kredi notuna sahipseniz, o kadar avantajlı kredi koşullarından yararlanma şansınız olur ancak düşük bir kredi notu, yüksek faiz oranları ve kredi başvurularının reddedilme riski gibi zorluklarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yazıda kredi notu nasıl hesaplanır…

  daha fazla oku..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir