Haberler

Ülkelerin Yıllık Enflasyon Oranları ve Türkiye’nin Konumu


185 ülkenin en son açıklanan yıllık enflasyonlarına göre Türkiye en yüksek enflasyonlar sıralamasında kaçıncı sırada? ENAG ve TÜİK enflasyonları arasındaki fark neyden kaynaklanıyor? Ayrıca, bütün ülkelere ait enflasyon oranlarını tablo olarak inceleyebilir ve indirebilirsiniz.
Hisselerin Halka Açıklık Oranları


Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerinin halka açıklık oranları güncel olarak bu sayfada paylaşılmaktadır. Haftalık olarak güncellenen bu yazıda bütün hisse senetlerine ait halka açıklık oranlarını görebilirsiniz.
Borsa İstanbul Yabancı Yatırımcı Oranı


Borsa İstanbul’da yer alan bütün hisse senetlerinin toplam piyasa değerinin yerli ve yabancı oranları BİST için büyük önem taşımaktadır. Özellikle yabancı yatırımcı oranı yüksek olduğunda daha sağlıklı fiyatlamaların olduğu bir gerçektir. 2022 Mart itibarıyla Borsa İstanbul’daki yabancı ve yerli oranlarına dair detaylı bilgi yazımızda mevcuttur.

BİST 100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları


Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 100 şirketi temsil eden BİST100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur. Ayrıca listeyi excel veya PDF olarak da indirebilirsiniz.Dünyanın En Zengin 100 İnsanı


Forbes güncel verilerine göre dünyanın en zengin insanları listesinde ilk 100’ü sizinle paylaşıyoruz. Elon Musk’tan Jeff Bezos’a, Warren Buffet’tan Sam Bankman-Fried’e kadar bütün isimlerin servetlerinin yer aldığı tabloya erişim sağlayabilirsiniz.

Ülkelerin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Değişimleri (2000’den günümüze)


2021 yılı Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYİH) değerlerine göre ilk 10 sırada yer alan ülkeler ile Türkiye’nin GSYİH’sini 2000 yılını baz alarak günümüze kadar analiz ettik.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir