BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi Nedir?

BİST finansal kiralama ve faktöring endeksi nedir

BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi Hisseleri

Borsa İstanbul‘un dönem dönem yayınladığı endeksler listesinde BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi (XFINK) de yer almaktadır. Peki BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi nedir? BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi’nde güncel olarak yer alan şirketler hangileridir? Bu soruya yanıt aramak için altta yer olan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Güncelleme: 24/05/2024
# Hisse Hisse Adı Sektörü
1 CRDFA CRDFA Creditwest Faktoring Fin. Kir. Faktöring
2 GARFA GARFA Garanti BBVA Faktoring Fin. Kir. Faktöring
3 ISFIN ISFIN İş Finansal Kiralama Fin. Kir. Faktöring
4 LIDFA LIDFA Lider Faktoring Fin. Kir. Faktöring
5 SEKFK SEKFK Şeker Finansal Kiralama A.Ş Fin. Kir. Faktöring
6 ULUFA ULUFA Ulusal Faktoring Fin. Kir. Faktöring
7 VAKFN VAKFN Vakıf Fin. Kir. Fin. Kir. Faktöring

BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi Hisseleri Nasıl Belirlenir?

Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerin her birinin dahil olduğu bir sektör bulunmaktadır. Hisse senetlerini sektörel bazda gruplamak için sektör endeksleri belirlenmiştir. Finansal Kiralama ve Faktöring sektörü de bu sektörlerden birisidir.

Finansal Kiralama ve Faktöring sektöründe faaliyet gösteren onlarca şirketi sektörel bazda gruplamak için BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi oluşturulmuştur. Yani, BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi hisseleri nedir veya nasıl belirlenir sorularına yanıt oldukça basittir. Bir şirket finansal kiralama ve faktöring sektöründe faaliyet gösteriyorsa BİST Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi’nde yer alacaktır.

Diğer Borsa Endeksleri

Borsa İstanbul’un oluşturmuş olduğu diğer borsa endekslerini incelemek için aşağıdaki listeden seçim yapınız:

En Çok Okunanlar

 • Borsada En Değerli Şirketler

  Borsa İstanbul’da yer alan 400’ten fazla şirket arasında en değerli şirketler hangileridir? Bu içerikte piyasa değerine göre en büyük 100 şirket ve aynı zamanda halka açık payların piyasa değerine göre en büyük 100 şirketi güncel bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

  daha fazla oku..

 • Hisse Önerileri – Aracı Kurum Model Portföyleri

  Aracı kurumların önerdikleri hisse senetlerini tek bir sayfada birleştirdik. 20 aracı kurumun yayınladıkları raporlara istinaden önerilen hisse senetlerini sizler için tek bir sayfada haftalık olarak topluyoruz. Önce kurum kurum hangi hisseler önerilmiş onlara bakacağız, sonrasında ise bütün önerileri birleştirdiğimizde hangi hisse senedini kaç yatırım şirketi önermiş sorusuna yanıt arayacağız. 20 aracı kurumun önerdiği onlarca detayları…

  daha fazla oku..

 • Bist100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 100 şirketi temsil eden BİST100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur.

  daha fazla oku..

 • Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

  Kredi notu, finansal hayatımızın önemli bir parçasıdır. Bu skor, kredi kullanma geçmişimizi ve ödeme alışkanlıklarımızı özetler. Ne kadar yüksek bir kredi notuna sahipseniz, o kadar avantajlı kredi koşullarından yararlanma şansınız olur ancak düşük bir kredi notu, yüksek faiz oranları ve kredi başvurularının reddedilme riski gibi zorluklarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yazıda kredi notu nasıl hesaplanır…

  daha fazla oku..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir