ECILC

Başka şirketleri incelemek için listeden hisse seçiniz!🔎

Son 1 Ayda En Çok İncelenen Hisse Senetleri 👁

THYAO THYAO BIMAS BIMAS LIDFA LIDFA TOASO TOASO
PGSUS PGSUS TUPRS TUPRS TCELL TCELL YYLGD YYLGD

Genel Bilgiler ℹ

Şirket Kodu ECILC ECILC
Şirket Adı Eczacıbaşı İlaç
Sektörü Sağlık ve İlaç
Son Kapanış 57.4 ₺
Piyasa Değeri 39333.9 Milyon ₺
İşlem Gördüğü Pazar Yıldız Pazar
Halka Açıklık Oranı 18.74 %
BİST 100 Endeks Ağırlığı0.25 %

Getiri💰

Yılbaşından İtibaren 31.5%
2022'den Beri 699.9%
2021'den Beri 732%
2020'den Beri 1598%
2017'den Beri 2613.6%
BİST100 rölatif (Son 1 Yıl) -4.87%
Dolar rölatif (Son 1 Yıl) 124.92%

ECILC Hissesini Öneren Kurumlar🎯

Öneren Aracı KurumHedef FiyatGetiri Pot.Öneri/Revizyon Tarihi
Ahlatçı 64.6 ₺ 12.54% 2024-04-05
Ortalama64.6 ₺12.54%

Dip Zirve Analizi ✍

52 Haftalık Dip 24.58 ₺
Son Kapanış 57.4 ₺
52 Haftalık Zirve 60 ₺
Dip Değerine Uzaklık 133.52 %
Zirve Değerine Ulaşması İçin Gereken Yükseliş 4.53 %

ECILC Hisse Senedi Özet Bilgiler

Borsa İstanbul’da işlem gören yüzlerce hisse senedi bulunmaktadır. Bu hisse senetlerinin fiyatları günlük olarak değişmektedir. Bundan dolayı, yatırım yaparken satın aldığınız şirketlerin güncel bilgilerini kontrol etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu içerikte sizlere gün sonundan oluşan fiyatlar neticesinde  ECILC hisse senedi (Eczacıbaşı İlaç) ile ilgili güncel bilgileri paylaşıyoruz.

Bu bilgiler sadece ECILC hisse senedi için değil, Borsa İstanbul’da işlem gören hemen hemen tüm hisse senetleri için mevcuttur. Bu sayfada sadece ECILC hisse senedi ile ilgili bilgileri görüntülemektesiniz. Fakat bir yatırımcı olarak birden çok şirkete yatırım yapıyor olabilirsiniz. Hatta ve hatta, onlarca şirkete birden yatırım yapıyor olabilirsiniz, ki bu daha sağlıklı bir strateji olarak kabul görmektedir.

Yatırım yaptığınız diğer şirketlere ilişkin bilgileri de bu sayfanın en üst kısmında yer alan “Hisse Seçiniz” bölümünden, belirlediğiniz hisse senedini seçerek “Git!” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayede efektif bir şekilde Borsa İstanbul’da yer alan tüm hisse senetleri için ayrı ayrı bilgi edinebilirsiniz. Gelin isterseniz ECILC hisse senedi ile ilgili bilgileri özetleyelim.

Bir Bakışta ECILC Hisse Senedi

ECILC hisse senedi (Eczacıbaşı İlaç), Sağlık ve İlaç sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. ECILC şirketinin son kapanışta kaydedilen toplam piyasa değeri 39333.9 milyon Türk Lirası’dır. Şirketin hisse senedinin fiyatındaki değişim yılbaşından itibaren % 31.5 olmuştur. 2022 yılbaşından bu yana ECILC hisse fiyatındaki değişim % 699.9 olmuştur. Şirketin hisse senetleri 2021 yılbaşından beri % 732 değişim göstermiştir.

Ayrıca, COVID-19 pandemisindeki düşüşü ve sonrasındaki ralliyi de içine kapsayan dönemde ECILC hissesinin ne kadar değiştiğine de bakabiliriz. ECILC hissesinin 2020 yılbaşından itibaren bugüne kadarki değişimi % 1598 olarak elde edilmiştir.

Daha eskilere gidecek olursak başka bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. ECILC hissesi 2017 yılından itibaren yatırımcısına % 2613.6 kazandırmıştır. Hisse senetlerinin çeşitli dönemlerden şimdiye kadar kazandırdıklarını tek bir tabloda incelemek için “Hisselerin Tarihsel Getirileri” içeriğine göz atmanızı öneririz. Ayrıca, Borsa İstanbul’daki şirketler arasında piyasa değeri bakımından en büyük şirketleri ya da piyasa değeri bakımından en düşük şirketleri incelemek için ise “Borsada En Değerli Şirketler” içeriğimizi ziyaret etmenizi öneririz.

Hisse senetlerinin özet bilgilerinin ve bazı istatistiklerinin yer aldığı bu sayfa ile ilgili görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşırsanız çok memnun oluruz. “Hakkımızda” kısmındaki iletişim bilgilerini kullanarak bizlere geri bildirimlerinizi gönderebilir ve web sitemize katkıda bulabilirsiniz. Yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ederiz.

Popüler İçerikler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir