Borçlanma Araçları Fonu Nedir?

Bu yazıda borçlanma araçları fonu nedir? sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Fakat öncelikle yatırım fonu ile ilgili detaylı bilginiz yoksa buraya tıklayarak içeriği inceleyebilirsiniz.

Borçlanma Araçları Fonu Nedir?

Borçlanma araçları fonu, bir yatırım fonu çeşididir. Tahvil veya bono gibi borçlanma araçlarına yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcıların başvurabilecekleri bir yatırım fonudur. Şöyle ki, fon yöneticileri fonda yer alan toplam paranın en az %80’ini yerli kamu, yerli özel sektör, yabancı kamu ve yabancı özel sektör borçlanma araçlarına yatırmak durumundadırlar. Yerli ve/veya yabancı ya da kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarından birine yoğunlaşan yatırım fonlarına yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcılar ise borçlanma araçları şemsiye fonu kategorisinde yer alan yatırım fonlarından kendilerine uygun olan yatırım fonunu seçmeleri gerekmektedir.

💡 Popüler İçerik! 😊

Yatırım fonlarının performanslarını değerlendirmek istiyorsanız bu içerik tam size göreHem gelen olarak hem de fon türüne göre en çok kazandıran fonları listelediğimiz güncel yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yatırım fonlarının geçmişe yönelik getirilerini incelemek istiyorsanız "En Çok Kazandıran Yatırım Fonları" içeriğimizi inceleyebilirsiniz

Devamını incele...
#Kod1 Yıllık
Getirisi (%)
Şemsiye Fon Türü
1 NRC183.93 Değişken
2 ICF155.83 Hisse Senedi
3 GOH153.66 Hisse Senedi
4 IPB148.74 Değişken
5 TLH148.4 Hisse Senedi

TEFAS‘ta birçok borçlanma araçları yatırım fonu listelenmektedir. Bu fonlar yatırımcılara gerçekten zengin bir çeşitlilik sağlamaktadır. Yatırımcılar paralarını alanında uzman fon yöneticilerine gönül rahatlığıyla emanet edebilmektedirler. Bu sayede yatırımcılar borçlanma araçları yatırımı için vade takip etmek zorunda kalmamış olacaklar. Çünkü her şeyi sizin için kontrol eden fon yönetimi mevcuttur.


Popüler Yazılar

 • Hisse Önerileri – Aracı Kurum Model Portföyleri

  Aracı kurumların önerdikleri hisse senetlerini tek bir sayfada birleştirdik. 20 aracı kurumun yayınladıkları raporlara istinaden önerilen hisse senetlerini sizler için tek bir sayfada haftalık olarak topluyoruz. Önce kurum kurum hangi hisseler önerilmiş onlara bakacağız, sonrasında ise bütün önerileri birleştirdiğimizde hangi hisse senedini kaç yatırım şirketi önermiş sorusuna yanıt arayacağız. 20 aracı kurumun önerdiği onlarca detayları için tıklayınız.

  daha fazla oku…

 • Bist100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 100 şirketi temsil eden BİST100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur.

  daha fazla oku…

 • Borsada En Değerli Şirketler

  Borsa İstanbul’da yer alan 400’ten fazla şirket arasında en değerli şirketler hangileridir? Bu içerikte piyasa değerine göre en büyük 100 şirket ve aynı zamanda halka açık payların piyasa değerine göre en büyük 100 şirketi güncel bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

  daha fazla oku…

 • Tarihsel PD DD Değerine Göre Ucuz Şirketler

  Bu yazımızda Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerinin tarihsel PD DD ortalamalarını ve bugünkü değerlere göre konumunu sizlerle SÜREKLİ GÜNCEL bir şekilde paylaşıyoruz. PD DD ucuz hisseler listesini bu içerikten düzenli olarak takip edebilirsiniz.

  daha fazla oku…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Tasarım