Haftalık Hisse Senedi Değişimleri (31 Ocak – 4 Şubat 2022)

31 Ocak – 4 Şubat 2022 tarihleri arasında hisse senetlerine ait haftalık değişimler aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu hafta getiri konusunda dikkat çeken hisselerden ilki GYO sektöründe faaliyet gösteren Özderici GYO (OZGYO) hissesi olmuştur. Haftayı yaklaşık %48 gibi yüksek bir getiri ile kapatan OZGYO hissesini %30,2’lik getirisiyle Turizm sektöründe faaliyet gösteren Petrokent (PKENT) takip etmiştir. PKENT hissesinin ardından haftayı en yüksek getiriyle kapatan 3. şirket ise Kağıt Ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Saray Matbaacılık (SAMAT) olmuştur. 31 Ocak – 4 Şubat 2022 tarihleri arasında SAMAT‘ın getiri oranı %25,7 olarak gerçekleşmiştir. Kaplamin (KAPLM), Serve Film Prodüksiyon (SERVE), Milpa (MIPAZ), Hürriyet (HURGZ), Desa Deri Sanayii (DESA), Gimat Mağazacılık (GMTAS) ve Diriteks Diriliş Tekstil (DIRIT) şirketleri de %16 ve üzeri getiri sağlayan şirketler arasında yer alarak 31 Ocak – 4 Şubat 2022 tarihleri arasında dikkatleri üzerine çekmişlerdir.

Haftayı %28,4 değer kaybıyla kapatan ve Meşrubat/İçecek kategorisinde faaliyet yürüten Ortaköy Çay Sanayi (ORCAY) hisse senedi hisse senetleri arasından en kötü performansı göstermiştir. Seramik sektöründe bulunan Kütahya Porselen (KUTPO) %28,1 değer kaybıyla haftanın en kötü 2. performansını gerçekleştirmiştir. Gıda sektöründe bulunan Selva Gıda (SELVA) ise %27,8’lik değer kaybıyla en çok kayıp gösteren 3 şirket arasına girmiştir. Bütün hisse senetlerinin haftalık değişimlerini gösteren tablo aşağıda verilmiştir.

“Search” kısmına incelemek istediğiniz şirketi yazıp sonucu görebilirsiniz. Ayrıca sütunlardaki aşağı/yukarı oklara tıklayarak istediğiniz sütunda istediğiniz sıralamayı yapabilirsiniz.

20220204_Haftalik_Hisse_Getirileri

Generated by wpDataTables


Kaynak 1: www.isyatirim.com.tr

Kaynak 2: www.strateji.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Tasarım