Haftalık Hisse Senedi Değişimleri (28 Şubat – 4 Mart)

Borsa İstanbul 100 endeksinin (BİST100) yaklaşık %2 değer kazandığı bir haftayı geride bıraktık. Bu haftada geçen hafta yaşanan kayıpların bir kısmı geri kazanılmış olsa da birçok hissede yine çok büyük kayıplar söz konusu. 400’ü aşkın hisse senedinin ortalama artışı %0,4 olurken İş GYO (ISGYO) hissesi en çok yükselen hisse senedi oldu. Haftayı yaklaşık %25,9 artışla kapatan İş GYO (ISGYO)’nun aylık getirisi %55,7 olarak gerçekleşti. Son 1 aylık getirisi %-9,2 olan Prysmian Kablo (PRKAB) hissesi haftanın %23’lük değer artışı ile en fazla yükselen 2. hisse senedi oldu. Edip Gayrimenkul Yat. San. (EDIP) ve Özak GYO (OZKGY) şirketleri de haftayı %20’nin üzerinde kapatan 4 şirketten ikisi olmuştur.

Bu haftayı en fazla kayıpla kapatan şirket Akfen GYO (AKFGY) olmuştur. Haftalık %-26,9 kayıpla kapatan Akfen GYO (AKFGY) hissesinin aylık kaybı ise %-26,0 olarak gerçekleşmiştir. %20 ve daha fazla kayıpla kapatan şirketler arasında yer alan Kartal Yenilenebili Enerji (KARYE) hissesi haftayı %-26,7 kayıpla ve ayı da %-23 kayıpla kapatmıştır. Halk GYO (HLGYO) hisse senedi ise haftayı %-24,4 kayıpla kapatan bir diğer şirkettir.

Borsa İstanbul’da yer alan hisse senetlerinin haftalık ve aylık yüzdesel getirilerini gösteren tabloyu aşağıda bulabilirsiniz. Son zamanlarda borsada yaşanan kayıpların bir an önce telafi edilmesi dileğiyle…


Generated by wpDataTables


Kaynak: İş Yatırım, Stratejik Menkul DeğerlerSon Yazılar

 • Son 1 Yıl Değerine Göre En Ucuz BİST 30 Şirketleri

  Son 1 Yıl Değerine Göre En Ucuz BİST 30 Şirketleri

  Son 1 yılda BİST100 yükselişine ayak uyduramayan BİST30 şirketleri hangileri? BİST100’e göre rölatif getiri bakımından getiri sağlayamayan 10 BİST30 şirketi hangileridir? Ayrıca BİST30 şirketlerinin son 1 yılda dolara göre değişimleri ne durumda? Bütün bu sorulara bu yazımızda yanıt arayacağız.

 • CDS Nedir?

  CDS Nedir?

  Bir ülkenin risk primi olarak adlandırılan CDS nedir? Ne işe yarar? CDS’in Türkçesi nedir? CDS alınıp satılabilir bir şey midir? Bu sorulara olabildiğince detaylı yanıtlar bulmaya çalışacağız.

 • En Fazla Kazandıran Bist100 Hisseleri 2022

  En Fazla Kazandıran Bist100 Hisseleri 2022

  Türkiye’de işlem gören hisse senetlerini temsilen temel gösterge olan Bist100 endeksine dahil olan şirketlerin bireysel performansları incelenmiştir. 2022 yılında en fazla yükselen ve en fazla düşen 20 şirkete ilişkin tabloları incelemek için tıklayınız.

 • Büyük Fon Yöneticilerinin Ortak Hisse Portföyü

  Büyük Fon Yöneticilerinin Ortak Hisse Portföyü

  Bu yazımızda hisse senetlerine ağırlık veren TEFAS’ta listelenmiş 7 yatırım fonunun ellerinde bulundurdukları hisse senetlerini değerlendireceğiz. Ay başında yayınlanmış olan portföy dağılım raporlarından elde edilen tablolara göre fon yöneticilerinin ortak hisse portföyünü bir arada görmek açısından bu içeriğimizde topluyoruz. Bu içerik her ay portföy dağılım raporları yayınlandıkça güncellenecektir.

 • Devalüasyon Nedir? Türkiye’de Uygulanan Devalüasyonlar

  Devalüasyon Nedir? Türkiye’de Uygulanan Devalüasyonlar

  Kısaca devalüasyon, bir ülkenin kendi para biriminin değerini bilerek ve isteyerek düşürmesine denir. Peki bir ülke buna neden ihtiyaç duyar? Bir ülke neden bilerek ve isteyerek para biriminin diğer para birimlerine karşı değerinin düşmesine izin verir? Bunun en büyük sebebi o ülkenin döviz girdisine ihtiyaç duymasıdır. Eğer bir ülke ödemeler bilançosu açığı veriyorsa bu açıkları kapatmak için devalüasyon uygulamasına gidilebilir.

 • BİST30 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  BİST30 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 30 şirketi temsil eden BİST30 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur.

 • BİST100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  BİST100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 100 şirketi temsil eden BİST100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur.

 • Aracı Kurum Hisse Önerileri

  Aracı Kurum Hisse Önerileri

  Aracı kurumların önerdikleri hisse senetlerini tek bir sayfada birleştirdik. 20 aracı kurumun yayınladıkları raporlara istinaden önerilen hisse senetlerini sizler için tek bir sayfada haftalık olarak topluyoruz. Önce kurum kurum hangi hisseler önerilmiş onlara bakacağız, sonrasında ise bütün önerileri birleştirdiğimizde hangi hisse senedini kaç yatırım şirketi önermiş sorusuna yanıt arayacağız. 20 aracı kurumun önerdiği onlarca detayları için tıklayınız.

 • Son 1 Yılda En Fazla Kazandıran Bist100 Hisseleri

  Son 1 Yılda En Fazla Kazandıran Bist100 Hisseleri

  Son 1 yılda en fazla kazandıran BİST100 hisseleri hangileridir? TL, Dolar ve BİST100 endeks değerine göre rölatif getirileri ne kadardır? Tüm bu sorulara yanıtı incelemek için tıklayınız.


 221 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.