Haftalık Hisse Senedi Değişimleri (24-28 Ocak 2022)

24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında hisse senetlerine ait haftalık değişimler aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu hafta getiri konusunda dikkat çeken hisselerden ilki Gıda sektöründe faaliyet gösteren Selva Gıda (SELVA) hissesi olmuştur. Haftayı yaklaşık %42 gibi yüksek bir getiri ile kapatan SELVA hissesini %39,4’lik getirisiyle Manas Enerji Yönetimi (MANAS) takip etmiştir. MANAS hissesinin ardından haftayı en yüksek getiriyle kapatan 3. şirket ise Medya sektöründe faaliyet gösteren PC İletişim ve Medya (PCILT) olmuştur. 24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında PCILT‘nin getiri oranı %36,3 olarak gerçekleşmiştir. Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), San-El Muhendislik (SANEL), İdealist GYO (IDGYO), Alarko Holding (ALARK), İş GYO (ISGYO), Ünlü Yatırım Holding (UNLU), YEO Teknoloji (YEOTK) ve Ortaköy Çay Sanayi (ORCAY) şirketleri de %20 ve üzeri getiri sağlayan şirketler arasında yer alarak 24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında dikkatleri üzerine çekmişlerdir.

Haftayı %31,3 değer kaybıyla kapatan ve Gıda kategorisinde faaliyet yürüten Tetamat Gıda (TETMT) hisse senedi hisse senetleri arasından en kötü performansı göstermiştir. Boya sektöründe bulunan Uzertaş Boya Sanayi (UZERB) %22,6 değer kaybıyla haftanın en kötü 2. performansını gerçekleştirmiştir. GYO sektöründe bulunan Akfen GYO (AKFGY) ise %19,8’lik değer kaybıyla en çok kayıp gösteren 3 şirket arasına girmiştir. Bütün hisse senetlerinin haftalık değişimlerini gösteren tablo aşağıda verilmiştir.

“Search” kısmına incelemek istediğiniz şirketi yazıp sonucu görebilirsiniz. Ayrıca sütunlardaki aşağı/yukarı oklara tıklayarak istediğiniz sütunda istediğiniz sıralamayı yapabilirsiniz.

20220128_Haftalik_Hisse_Getirileri

Generated by wpDataTables


Kaynak 1: www.isyatirim.com.tr

Kaynak 2: www.strateji.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir