Haftalık Hisse Senedi Değişimleri (14-18 Şubat 2022)

Geçtiğimiz haftayı 2051,05 seviyelerinden kapatan Bist 100 endeksi bu haftayı 2032,44 puan ile kapatarak haftayı yaklaşık %1 artışla kapatmıştır. İş yatırım sitesinden elde ettiğimiz 436 hisse senedinin ortalama getirisi ise %-1,36 olarak gerçekleşmiştir. Bu hafta borsada öne çıkan hisseler şu şekildedir:

ARMDA: Bilgisayar Toptancılığı sektöründe faaliyet yürüten Armada Bilgisayar haftayı %33,07’lik artışla kapatarak haftanın en çok yükselen hisse senedi olarak tespit edilmiştir. ARMDA geçtiğimiz haftayı %-0,87’lik düşüşle kapatmıştı.

UZERB: Boya sektöründe bulunan Uzertaş Boya Sanayi %30,21’lik yükselişle adını haftanın en çok yükselen hisse senetleri listesi içinde 2. sıraya yazdırmıştır. Bir önceki hafta UZERB hissesinin haftalık değişimi %6,82 olarak gerçekleşmişti.

MERIT: Turizm şirketi olan Merit Turizm Yatırım hissesi haftayı en çok yükselişle kapatan 3. hisse senedi olmuştur. Haftayı %25 ve üstü getiri ile kapatan 3 hisseden 3’üncüsü olan MERIT haftayı %25,02’lik yükselişle kapatmıştır. MERIT hissesinin bir önceki haftaki değişimi %-0,15 olarak tespit edilmişti.

Haftayı %10 ve üzeri yükselişle kapatan 12 tane hisse senedi mevcuttur. Bu hisse senetleri ise şu şekildedir:

Aydem Enerji (AYDEM)

İş GYO (ISGYO)

Serve Film Prodüksiyon (SERVE)

Sinpas GYO (SNGYO)

Etiler İnci Büfe (ETILR)

Tek-Art Turizm (TEKTU)

CEO Event Medya (CEOEM)

Milpa (MIPAZ)

Desa Deri Sanayii (DESA)

Konya Kağıt (KONKA)

Silverline (SILVR)

İhlas Haber Ajansı (IHAAS)


Bu haftayı en kötü performansla kapatan hisse senetleri ise şu şekildedir:

INTEM: Haftayı %-28,95’lik değişimle kapatan İnşaat Malzemeleri firması İntema bu haftanın en çok düşüş yaşayan hisse senedi olmuştur. INTEM bir önceki haftayı %8,75’lik yükselişle kapatmıştı.

AVHOL: Holdingler sektöründe faaliyet yürüten Avrupa Yatırım Holding haftayı %-21,69’luk düşüşle kapatmıştır. AVHOL bir önceki haftayı %8,11’lik yükselişle kapatmıştı.

AVOD: Gıda sektörünün öne çıkan şirketlerinden olan Avod Kurutulmuş Gıda, bu haftanın en fazla kayıp yaşayan 3. şirketi olarak tespit edilmiştir. AVOD’un bu hafta yaşadığı değer kaybı %-19,81 olarak hesaplanmıştır. Bütün hisse senetlerinin haftalık değişimlerini gösteren tablo aşağıda verilmiştir.

“Search” kısmına incelemek istediğiniz şirketi yazıp sonucu görebilirsiniz. Ayrıca sütunlardaki aşağı/yukarı oklara tıklayarak istediğiniz sütunda istediğiniz sıralamayı yapabilirsiniz.

Generated by wpDataTables


Kaynak 1: www.isyatirim.com.tr

Kaynak 2: www.strateji.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir