Haftalık Hisse Senedi Değişimleri (7-11 Şubat 2022)

7-11 Şubat tarihleri arasında hisse senetlerine ait haftalık değişimler aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu hafta getiri konusunda dikkat çeken hisselerden ilki Turizm sektöründe faaliyet gösteren Petrokent (PKENT) hissesi olmuştur. Haftayı yaklaşık %61 gibi oldukça yüksek bir getiri ile kapatan PKENT hissesini %41,24’lük getirisiyle Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren Papilon Savunma (PAPIL) olmuştur. PAPIL hissesinin ardından haftayı en yüksek getiriyle kapatan 3. şirket ise Kimyasal Ürün sektöründe faaliyet gösteren Acıselsan Acıpayam Selüloz (ACSEL) olmuştur. 7-11 Şubat 2022 tarihlerinde ACSEL’in getiri oranı %30,56 olarak gerçekleşmiştir. Euro Trend Yatırım Ortaklığı (ETYAT), Mobitel İletişim (MOBTL), Sinpas GYO (SNGYO), Eminiş Ambalaj (EMNIS) ve Lüks Kadife (LUKSK) şirketleri de %20 ve üzeri getiri sağlayan şirketler arasında yer alarak 7-11 Şubat tarihleri arasında dikkatleri üzerine çekmişlerdir.

Haftayı %40,91 değer kaybıyla kapatan ve Meşrubat/İçecek kategorisinde faaliyet yürüten Ortaköy Çay Sanayi (ORCAY) hisse senedi en kötü performansı göstermiştir. Teknoloji sektöründe bulunan ARD Grup Bilişim (ARDYZ) %29,3 değer kaybıyla haftanın en kötü 2. performansını gerçekleştirmiştir. Elektrik işleri yürüten San-El Mühendislik (SANEL) ise %21,43’lük değer kaybıyla en çok kayıp gösteren 3 şirket arasına girmiştir. Bütün hisse senetlerinin haftalık değişimlerini gösteren tablo aşağıda verilmiştir.

“Search” kısmına incelemek istediğiniz şirketi yazıp sonucu görebilirsiniz. Ayrıca sütunlardaki aşağı/yukarı oklara tıklayarak istediğiniz sütunda istediğiniz sıralamayı yapabilirsiniz.

20220214_Haftalik_Hisse_Getirileri

Generated by wpDataTables


Kaynak 1: www.isyatirim.com.tr

Kaynak 2: www.strateji.com.tr