En İyi Borsa Aracı Kurumları

Giriş

Varlıkları kâr getiren yatırımlara dönüştürmek için borsada faaliyet göstermeyi tercih edebilirsiniz. Tam da bu noktada hisse-alım satım işlemleri için aracılık eden çok sayıda kurum olduğunu belirtmekte fayda var. Bu çeşitlilik arasından birini seçerek borsada işlem yapabilir ve piyasa hareketliliğini kolayca takip edebilirsiniz.

Aracı kurumların her birinin yatırımcılara aynı fırsatları sunduğunu söylemek pek de doğru olmaz. Örneğin her kurumun farklı komisyon oranları sunması, bu farklılıklardan en belirgin olanı. Bunun yanı sıra yatırım portföyü de aracıya göre farklılık gösterebilir. Sizin için hazırladığımız bu içeriği okuyarak en iyi borsa aracı kurumları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

En Güvenilir Borsa Aracı Kurumları Hangileridir?

Piyasa hareketlerini takip etmeyi bilenler için büyük bir kâr aracı olan hisse alım satımlarında çeşitli risk faktörlerinin de bulunduğunu söylemek gerek. Bu faktörler, finansal faaliyetlerin doğal akışından bağımsız da düşünülemez tabii ki. Yüksek kâr elde etmenin ve başarılı olmanın yolu, söz konusu riskleri minimize etmekten geçer. En iyi borsa aracı kurumlarından birini seçerek güvenli bir ortamda faaliyet gösterebilir ve söz konusu riskleri mümkün olduğunca önleyebilirsiniz. Borsada en iyi aracı kurum hakkında bir seçim yapmak için aşağıdaki kriterlere dikkat etmenizde fayda var.

 • Komisyon oranları
 • Detaylı pazar analizi
 • Portföy çeşitliliği

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yatırım için aracıları yetkilendirir. Bu yetki, kurum faaliyetlerinin güvenilirliğini belgeler. Yani borsa oynamayı düşünüyorsanız öncelikle söz konusu onaya sahip olan şirketleri bulmanız gerek. Ayrıca anbean takip etme olanağı sunan şirketleri seçmeniz de faydalı olacaktır. Bu sayede yatırımlarınızın güvenli bir biçimde değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Borsa aracı kurumları listesi arasından doğru seçimi yaparak varlıklarınızın değerini güvenli bir ortamda artırabilirsiniz.

Midas

Midas, sunduğu hizmetlerle en iyi borsa aracı kurumları arasında sayılabilir. Kurumun sunduğu ücretsiz canlı takip özelliği sayesinde piyasa hareketliliğini anbean izlemek mümkün. Bu sayede hisse değerlerini sürekli olarak görebilir ve doğru varlıkları tercih etmenizi sağlayacak bilgileri edinebilirsiniz.

Geniş yatırım portföyünün Midas’ı borsa için en iyi aracı kurumlardan biri hâline getirdiğini söyleyebiliriz. BİST’te işlem gören hisselerin tamamı, Midas’ta portföye eklenebilir. Üstelik bu sistemde aynı zamanda uluslararası borsada işlem yapma olanağı da mevcut. Midas, yatırımcılara bütçeye uygun faaliyet olanağı sunan aracı kurumların başında geliyor. Özellikle parça hisse olanağı, şirket varlıklarının küçük oranda satın alınabilmesi açısından son derece avantajlı. Bu opsiyon sayesinde yatırımlarınızı bütçenize uygun bir biçimde şekillendirebilirsiniz. Midas, aynı zamanda katılımcılarına düşük komisyon oranlarıyla yatırım yapma olanağı da sağlamakta. Söz konusu olanaklar sayesinde yatırımlarınızı kesinti ve komisyonlar hakkında endişe etmeden değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda web sitesinden borsa haberlerini okuyabilir ve finansal okur yazarlığınızı arttırabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Midas’ı indirebilir ve Midas üzerinden Amerikan borsasını takip edebilir, Apple, Tesla ve Amazon gibi global şirketlerin yanı sıra Bist hisselerini de alıp satabilirsiniz.

A1 Capital Menkul Değerler

Türkiye’nin köklü piyasa kuruluşlarından biri olan Ahlatçı Yatırım, iş anlayışı ve gelişmiş sistemi sayesinde güvenilir borsa aracı kurumlarından biri olarak kabul edilir. Farklı ürün gruplarına göre kampanyalar sunan şirket, yatırımcıya geniş bir skalada kazanç elde etme olanağı da sunmakta. Ahlatçı ile Türkiye piyasalarında işlem gören hisseleri alıp satabilir ve varlıklarınızla tatmin edici kazançlar sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş portföy yönetimi, Ahlatçı Yatırım’ın katılımcılarına sunduğu olanaklar arasında yer alır. Bu sistem, bireysel yatırımcılara uygun olanaklarla kazanç elde etme imkanı sunar. Söz konusu sistemde risk anlayışına uygun bir yönetim imkânı da var. Lisanslı ve profesyonel yöneticiler tarafından sunulan hizmet, yatırımcılara aktif tahvil getirisi sağlar. En iyi borsa aracı kurumları arasından bir seçim yapmak isterseniz Ahlatçı’nın hizmetlerine göz atabilirsiniz.

ALB Menkul Değerler

Alba Yatırım, katılımcılarına tek şifreyle tüm piyasalarda işlem olanağı sağlar. Gelişmiş teknolojik altyapıya sahip olan bu sistemde farklı piyasaları takip ederek faaliyet gösterebilirsiniz. Bu altyapıda 70’den fazla döviz çiftiyle finansal işlem yapmak mümkün. Bist100 ve Bist30 başta olmak üzere yerel piyasalarda rahatlıkla faaliyet gösterebilirsiniz.

Avantajlı faiz oranları Alba Yatırım’ı cazip kılan özellikler arasında. Yüksek faizler ile yatırımlarınız her zaman değer kazanır. Opsiyonlu işlem özelliği, firmanın hisse senedi aracı kurumlar arasında özel bir yere sahip olmasını sağlar. Söz konusu özellik sayesinde piyasadaki risklere karşı önlem alarak negatif hareketlilikleri avantaja çevirebilirsiniz. Alba Yatırım, hızlı emir iletimi özelliği sayesinde işlerin gecikme olmadan yapılmasını sağlar. Söz konusu sistemi kullanarak hisseleriniz için gereken emirleri hızlı bir biçimde verebilirsiniz. Bu sayede elinizdeki varlıkları kolaylıkla değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Yatırım Borsa Aracı Kurumu

Borsa aracı kurum tavsiyesine ihtiyacınız varsa Ziraat Yatırım hizmetlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Türkiye’nin köklü finans kurumlarından biri olan Ziraat Yatırım; hisse, varant ve VİOP kontratlarını düzenli takip eden bir sisteme sahip. BİST verileri, şirketin sunduğu araçlar üzerinden ek ücret ödemeden takip edilebilir. Firmanın geliştirdiği uygulamalarda hisse senetleriyle ilgili bilgi ve teknik analizlere hızlı bir biçimde ulaşmak mümkün. Ziraat Yatırım uygulamasını kullanarak alım-satım işlemlerini 7/24 yapabilirsiniz. Bu sistem, borsa ve pazarla ilgili bilgilere de kesintisiz erişim olanağı sunar.

Deniz Yatırım Menkul Değerler

Deniz Yatırım, yenilikçi teknolojisiyle en iyi borsa aracı kurumlarından biri olarak kabul edilmekte. Hızlı alım-satım opsiyonu da şirketin katılımcılarına sunduğu en dikkat çekici olanaklardan biri. Özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde saniyeler içinde komut vermek mümkündür. Üstelik uygulamanın sesli komut özelliğinin de işleri oldukça kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

Piyasa hareketliliğini detaylı grafik ve teknik analizlerle kontrol etmek isterseniz Deniz Yatırım sizin için ideal olabilir. Uygulama ara yüzünde borsayla ilgili analizler yer alır. Anlık olarak iletilen ekonomi haberleriyle piyasadan sürekli haberdar olmak son derece basit. Bu sayede yatırımlarınızı değerlendirmek için gereken bilgileri her zaman edinebilirsiniz. Deniz Yatırım, katılımcılarına kişiselleştirilmiş portföy yönetimi olanağı sunar. Bu opsiyon, varlıkların ve finansal faaliyetlerin bireysel ihtiyaçlara göre şekillendirilmesine dayanır. Söz konusu olanaktan yararlanarak faaliyetleriniz için en uygun planı yapabilir ve riskleri minimize edebilirsiniz.

Finans Yatırım Menkul Değerler

Finans Yatırım, katılımcılarına varlıklarını en uygun koşullarda değerlendirme fırsatı sunan bir sisteme sahiptir. Kişiselleştirilmiş yatırım danışmanlığı sisteminde portföy ve faaliyetleriniz ihtiyaçlarınıza göre belirlenir. Özel olarak geliştirilen iDNA Yatırımcı Kimliği Keşif Testi, mevcut durumunuza ve aktivitenize uygun bir planlama sunar. Söz konusu plan dâhilinde özel hizmet ve fırsatlardan yararlanma şansına sahip olabilirsiniz.

Zengin yatırım ürünleriyle kazanç elde etme olanağı, Finans Yatırım’ın katılımcılarına sunduğu imkânlardan. Sistem üzerinden borsayı düzenli olarak takip edebilir ve yeni çıkan ürünleri inceleyebilirsiniz. Yatırımcı kimliğiniz üzerinden oluşturulan gelişmiş stratejiyle finansal hareketliliği anbean takip etme şansına sahip olabilirsiniz.

Halk Yatırım

Halk Yatırım, yenilikçi anlayışa dayalı sistemleriyle en iyi borsa aracı kurumları arasında yer almakta. Firma tarafından geliştirilen AÖS (Akıllı Öneri Sistemi), yatırımcıların piyasadaki gelişmelerden düzenli olarak haberdar olması için son derece avantajlı. Bu sistemin sunduğu detaylı analizlerden yararlanarak pazar durumunu sürekli olarak takip edebilirsiniz. AÖS sistemi stoklarda bulunan kıymetin değişimi hakkında sürekli bilgi verir. Bu olanaktan yararlanarak hisse değerleriyle ilgili anbean bilgi edinebilirsiniz.

Size Uygun En Güvenilir Borsa Aracı Kurumunu Nasıl Seçebilirsiniz?

En iyi borsa aracı kurumları arasında tecrübenize göre bir karar vermenizi tavsiye ederiz. Hisse alım satımı konusunda tecrübeniz yoksa geniş ve karmaşık ürünlere sahip sistemler sizin için dezavantajlı olabilir. Böyle bir durumda haber ve analizlerle destekli işlem yapma olanağı sunan bir sistem seçmeniz faydalı olur. İşlem fiyatları da dikkat edilmesi gereken başka bir kriterdir. Hisse alım satımları, belli bir komisyon dâhilinde yapılır. Düşük fiyatlı işlem olanağı sunan sistemleri tercih etmek bu açıdan oldukça faydalı. En iyi yatırım aracı kurumu konusunda bir tercih yapmadan önce firmaların sunduğu olanakları ihtiyaçlarınız dâhilinde inceleyebilirsiniz.

En Çok Okunanlar

 • Hisse Önerileri – Aracı Kurum Model Portföyleri

  Aracı kurumların önerdikleri hisse senetlerini tek bir sayfada birleştirdik. 20 aracı kurumun yayınladıkları raporlara istinaden önerilen hisse senetlerini sizler için tek bir sayfada haftalık olarak topluyoruz. Önce kurum kurum hangi hisseler önerilmiş onlara bakacağız, sonrasında ise bütün önerileri birleştirdiğimizde hangi hisse senedini kaç yatırım şirketi önermiş sorusuna yanıt arayacağız. 20 aracı kurumun önerdiği onlarca detayları…

  daha fazla oku..

 • Borsada En Değerli Şirketler

  Borsa İstanbul’da yer alan 400’ten fazla şirket arasında en değerli şirketler hangileridir? Bu içerikte piyasa değerine göre en büyük 100 şirket ve aynı zamanda halka açık payların piyasa değerine göre en büyük 100 şirketi güncel bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

  daha fazla oku..

 • Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

  Kredi notu, finansal hayatımızın önemli bir parçasıdır. Bu skor, kredi kullanma geçmişimizi ve ödeme alışkanlıklarımızı özetler. Ne kadar yüksek bir kredi notuna sahipseniz, o kadar avantajlı kredi koşullarından yararlanma şansınız olur ancak düşük bir kredi notu, yüksek faiz oranları ve kredi başvurularının reddedilme riski gibi zorluklarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yazıda kredi notu nasıl hesaplanır…

  daha fazla oku..

 • Bist100 Hisselerinin Endeks Ağırlıkları

  Borsa İstanbul’da yer alan piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük 100 şirketi temsil eden BİST100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin endeksteki ağırlıkları ne kadar? Detaylı bilgiler yazımızda mevcuttur.

  daha fazla oku..

 • Tarihsel PD DD Değerine Göre Ucuz Şirketler

  Bu yazımızda Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerinin tarihsel PD DD ortalamalarını ve bugünkü değerlere göre konumunu sizlerle SÜREKLİ GÜNCEL bir şekilde paylaşıyoruz. PD DD ucuz hisseler listesini bu içerikten düzenli olarak takip edebilirsiniz.

  daha fazla oku..