Aracı Kurum Hisse Önerileri – Nisan 2022

Aracı kurumlar dönem dönem model portföy adı altında kısa, orta veya uzun vadede cazip gördükleri hisse senetlerinden oluşan listeleri paylaşmaktadırlar. Bazı yatırım şirketleri bunu yaklaşık olarak ayda bir yayınlarken bazıları ise yılda bir veya iki defa yayınlarlar. Bu yazımızda 2 Nisan 2022 tarihinde internette tarayıp elde ettiğimiz 15 yatırım şirketinin model portföylerini/hisse önerileri listelerini sizler için tek bir sayfada topladık.

Bir önceki model portföy listelerine göre güncelleme yapan aracı kurumların isimlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

İş Yatırım
Şeker Yatırım
A1 Capital

Elde edilen son hisse önerileri tablolarını derlediğimiz bölüme geçebiliriz.

Şeker Yatırım Model Portföy

Şeker Yatırım’ın 2 Nisan 2022 tarihinde paylaşmış olduğu ve “AL” veya “TUT” önerisinde bulunduğu hisse senetleri aşağıdaki gibidir. Burada da hedefine %10 ve daha fazla kalmış şirketler tabloya eklenmiştir.

HisseTavsiyeKapanış 1 NisanHedef Kapanış (TL)Kazandırma Potansiyeli(%)
TSKBAL1,452,3561,90%
AKBNKAL7,2611,761,10%
GARANAL12,218,854,10%
YKBNKAL4,086,1550,70%
HALKBTUT4,737,0549,00%
ISCTRAL8,8312,946,10%
PGSUSAL107,7153,442,40%
MGROSAL45,6863,2538,50%
TOASOAL77,85107,538,10%
PETKMAL9,0312,4337,70%
VAKBNAL3,584,937,00%
TAVHLAL40,7255,5936,50%
SISEAL15,2120,333,50%
ASELSAL24,143232,60%
THYAOAL32,2641,8629,70%
AKSENAL14,31825,90%
SELECAL12,1315,225,30%
TUPRSAL214,4267,0724,60%
TTKOMTUT10,4212,9724,50%
CIMSAAL34,0842,123,50%
CCOLAAL117,2143,8322,70%
ARCLKAL60,573,822,00%
EREGLAL32,4438,819,60%
ZORENTUT1,852,218,70%
FROTOAL298,7352,818,10%
KRDMDAL15,317,917,00%
BIMASAL84,6598,616,50%
AKCNSAL18,8420,910,90%
KCHOLAL39,6643,8910,70%

İş Yatırım Hisse Al Tavsiyeleri

İş Yatırım hisse al tavsiyeleri listesini en sık güncelleyen aracı kurumlardan biridir. 2 Nisan 2022 kapanış fiyatlarından sonra oluşan tabloya göre hedef getiri yüzdesinin %10 ve daha fazla olduğu şirketler aşağıdaki tabloda verilmiştir:

KodÖneriHedef Fiyat (TL)Getiri PotÖneri TarihiKapanış (TL)
TKFENAL429714.12.202121,34
ULKERAL29,5902.06.202115,56
YATASAL19,457018.10.202111,41
TURSGAL9672.06.20215,38
VESBEAL12,555822.12.20217,92
AKBNKAL11,575819.01.20227,31
AEFESAL43,15726.01.202227,4
TSKBAL2,25219.01.20221,45
KRDMDAL22,614523.03.202215,6
TAVHLAL57,34215.02.202240,38
GARANAL17,54119.01.202212,45
YKBNKAL5,84119.01.20224,11
ANSGRAL7,494018.03.20225,36
TTRAKAL316,023815.02.2022229,2
PETKMAL12,853713.12.20219,4
TOASOAL105,3374.02.202276,9
MAVIAL1043629.03.202276,4
PGSUSAL145,53610.12.2021107
SISEAL20,9366.12.202115,37
BIMASAL1123314.03.202284
AKGRTAL4,533318.03.20223,4
VAKBNAL4,793310.03.20223,6
SELECAL16,023222.02.202212,1
VESTLTUT34,413222.12.202125,98
CCOLAAL148,022910.01.2022114,6
ANHYTAL16,482918.03.202212,8
KCHOLAL50,332817.02.202239,28
EKGYOAL3,022627.12.20212,39
HALKBTUT5,932510.03.20224,74
ASELSAL30,11214.03.202224,78
ENKAIAL19,072014.12.202115,91
MGROSAL57,4194.01.202248,06
TUPRSAL267,851811.03.2022227,4
EREGLTUT38,71623.03.202233,32
ARCLKAL67,971427.01.202259,6

A1 Capital Model Portföy

A1 Capital’in en son 28 Mart’ta yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık
Alarko HoldingALARKHolding ve Yatırım5,88%
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım5,88%
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım5,88%
TüpraşTUPRSPetrol5,88%
Aksa EnerjiAKSENElektrik5,88%
Türk TelekomTTKOMİletişim5,88%
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret5,88%
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine5,88%
Vestel Beyaz EsyaVESBEMetal Eşya, Makine5,88%
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma5,88%
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana5,88%
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv5,88%
Türk TraktörTTRAKOtomotiv5,88%
HektaşHEKTSKimya, Petrol, Plastik5,88%
AkbankAKBNKBanka5,88%
Garanti BankasıGARANBanka5,88%
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka5,88%

Deniz Yatırım Döngüsel Portföy

Deniz Yatırım’ın 24 Mart tarihinde yayınladığı raporda yer alan bilgilere göre kısa vadede güzel getiriler vadeden hisse senetleri aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektör
HektaşHEKTSKimya, Petrol, Plastik
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma
AygazAYGAZPetrol
Türk TelekomTTKOMİletişim
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine
ÇimsaCIMSAÇimento
Anadolu EfesAEFESGıda, İçecek
MLP Sağlık HizmetleriMPARKSağlık ve İlaç
AkbankAKBNKBanka

Ziraat Yatırım Model Portföy

Ziraat Yatırım’ın en son model portföy raporunu yayınladığı tarih 22 Kasım 2021 tarihiydi. Bu raporu çok nadir güncelleyen Ziraat Yatırım, 18 Mart 2022 BİST kapanışından sonra yayınladığı raporda Turkcell şirketini listeden çıkartmış ve Arçelik şirketini model portföye eklemiştir. Ziraat Yatırım’ın güncel model portföyü aşağıdaki gibi oluşmuştur:

Hisse AdıKodSektörHedef Hisse Fiyatı
AselsanASELSTeknoloji29,2
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine75,7
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret110
Kordsa Teknik TekstilKORDSTekstil, Deri45,5
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana19,5
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma41,25
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret112
TüpraşTUPRSPetrol267,8
Ülker BisküviULKERGıda, İçecek29,1
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka6,25

Piramit Menkul Kıymetler Model Portföy

Piramit Menkul’ün 18 Mart tarihinde yayınladığı hisse öneri listesi aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık
Alarko GYOALGYOGYO8,3%
AselsanASELSTeknoloji8,3%
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret8,3%
Bursa ÇimentoBUCIMÇimento8,3%
ÇemtasCEMTSMetal Ana8,3%
Deva HoldingDEVASağlık ve İlaç8,3%
Doğan HoldingDOHOLHolding ve Yatırım8,3%
GSD Holding A.Ş.GSDHOHolding ve Yatırım8,3%
İndeks BilgisayarINDESTeknoloji8,3%
İş Bankası (C)ISCTRBanka8,3%
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana8,3%
Pınar SütPNSUTGıda, İçecek8,3%

Gedik Yatırım Model Portföy

Gedik Yatırım’ın 17 Mart’ta hazırladığı rapora göre model portföyde yer alan hisse senetleri aşağıdaki gibidir:

HisseKodSektörAğırlık
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine9,1
Garanti BankasıGARANBanka9,1
İndeks BilgisayarINDESTeknoloji9,1
İş Bankası (C)ISCTRBanka9,1
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana9,1
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım9,1
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret9,1
MigrosMGROSTicaret9,1
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım9,1
Şok MarketlerSOKMTicaret9,1
Logo YazılımLOGOTeknoloji9,1

Ak Yatırım Model Portföy

Ak Yatırım model portföyüne TOASO şirketini de eklediğini duyurdu. Bu bilgi neticesinde, 16 Mart 2022 tarihinde yayınlanan rapora göre oluşan tablo aşağıdaki gibidir.

HisseKodSektörAğırlık
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine8%
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret11%
Garanti BankasıGARANBanka12%
İş Bankası (C)ISCTRBanka7%
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana12%
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım11%
Logo YazılımLOGOTeknoloji7%
MigrosMGROSTicaret12%
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv12%
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka8%

Oyak Yatırım Model Portföy

Oyak Yatırım’ın 15 Mart tarihinde yayınladığı model portföy şu şekildedir:

Hisse AdıKodSektörHedef
Garanti BankasıGARANBanka16,36
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine71
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım23
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım43
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana17,5
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma40
AlkimALKIMKimya, Petrol, Plastik25,38
TüpraşTUPRSPetrol266,5
AkbankAKBNKBanka11,02

Garanti BBVA Yatırım Model Portföy

Garanti BBVA Yatırım’ın en son 16 Şubat’ta yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

HisseKodSektörAğırlıkHedef
AkbankAKBNKBanka8%11
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine12%77,3
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret11%99,03
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım11%42,9
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım12%20,1
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma12%36
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv12%111,2
TüpraşTUPRSPetrol12%248,5
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka10%5,75

Halk Yatırım Hisse Analizleri

Halk yatırımın yayınladığı raporlara istinaden 12 aylık hedef fiyatının altında olan hisseler ve hedef fiyatları aşağıdaki gibidir:

HisseRapor Tarihi1 Nisan Kapanış12 Aylık Hedef FiyatGetiri Potansiyeli
FROTO22.02.2022301,20352,517,03%
INDES21.01.20228,7114,5867,39%
VESTL12.01.202225,9838,6448,73%
LOGO26.10.202147,726127,83%
MAVI22.09.202176,409017,80%
SOKM21.09.202112,6417,639,24%

Alnus Yatırım Model Portföy

Alnus Yatırım’ın Şubat ayında yayınladığı rapora göre liste aşağıdaki gibi şekillenmiştir:

Hisse AdıKodSektörüHedefPortföye Giriş Tarihi
AselsanASELSTeknoloji273.01.2022
Türk TelekomTTKOMİletişim11,727.01.2022
Ereğli Demir ÇelikEREGLMetal Ana353.01.2022
Koza AltınKOZALMadencilik1413.01.2022
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım173.01.2022
AlkimALKIMKimya, Petrol, Plastik21,53.01.2022
Eczacıbaşı İlaçECILCSağlık ve İlaç112.01.2022
Deva HoldingDEVASağlık ve İlaç353.01.2022
Gen İlaçGENILSağlık ve İlaç18,53.01.2022
Oyak ÇimentoOYAKCÇimento103.01.2022

Işık Menkul Model Portföy

Işık Menkul Değerler’in en son 9 Şubat’ta yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

HisseKodSektör
AkbankAKBNKBanka
AksaAKSAKimya, Petrol, Plastik
AselsanASELSTeknoloji
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret
İndeks BilgisayarINDESTeknoloji
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım
Koza Anadolu MetalKOZAAMadencilik
Sasa Polyester Sanayi A.Ş.SASAKimya, Petrol, Plastik
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv
Torunlar GYOTRGYOGYO
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma

Burgan Yatırım Model Portföy

Burgan Yatırım’ın Ocak 2022 tarihinde yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık
AselsanASELSTeknoloji13.54 %
Ereğli Demir ÇelikEREGLMetal Ana17.2 %
HektaşHEKTSKimya, Petrol, Plastik20 %
İş Bankası (C)ISCTRBanka15 %
Kordsa Teknik TekstilKORDSTekstil, Deri10.16 %
Logo YazılımLOGOTeknoloji10.1 %
Türk TraktörTTRAKOtomotiv14 %

Vakıf Yatırım Model Portföy

Vakıf Yatırım’ın en son 25 Kasım 2021 tarihinde yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık12 Aylık Hedef Fiyat
Garanti BankasıGARANBanka15%13
MigrosMGROSTicaret15%61
İş Bankası (C)ISCTRBanka15%8,34
Sabancı HoldingSAHOLHolding ve Yatırım14%14,8
TurkcellTCELLİletişim14%26,1
Bizim ToptanBIZIMTicaret14%19,5
Vestel ElektronikVESTLMetal Eşya, Makine13%31

15 Aracı Kurumun Genel Portföyü

Aşağıdaki tabloda yukarıda bahsedilen 15 aracı kurumun model portföy listelerine aldıkları hisse senetleri bir araya getirilmiştir. En sağdaki sütunda bir hisse senedini bu 15 aracı kurumun kaç tanesinin önerdiği bilgisi yer almaktadır:

KodHisse AdıSektörÖneri Yapan Kurum Sayısı
ARCLKArçelikMetal Eşya, Makine9
KRDMDKardemir (D)Metal Ana9
KCHOLKoç HoldingHolding ve Yatırım8
AKBNKAkbankBanka7
ASELSAselsanTeknoloji7
BIMASBim Birleşik Mağazalar A.ŞTicaret7
GARANGaranti BankasıBanka7
SISEŞişecamHolding ve Yatırım7
THYAOTürk Hava YollarıUlaştırma7
ISCTRİş Bankası (C)Banka6
MAVIMavi Giyim Sanayi Tic.A.STicaret6
TOASOTofaş FabrikaOtomotiv6
TUPRSTüpraşPetrol6
YKBNKYapı Kredi BankasıBanka6
MGROSMigrosTicaret5
EREGLEreğli Demir ÇelikMetal Ana4
INDESİndeks BilgisayarTeknoloji4
LOGOLogo YazılımTeknoloji4
TTKOMTürk Telekomİletişim4
HEKTSHektaşKimya, Petrol, Plastik3
TTRAKTürk TraktörOtomotiv3
VESTLVestel ElektronikMetal Eşya, Makine3
AEFESAnadolu EfesGıda, İçecek2
AKSENAksa EnerjiElektrik2
ALKIMAlkimKimya, Petrol, Plastik2
CCOLACoca-Cola İçecek A.ŞGıda, İçecek2
CIMSAÇimsaÇimento2
DEVADeva HoldingSağlık ve İlaç2
FROTOFord OtosanOtomotiv2
HALKBHalkbankBanka2
KORDSKordsa Teknik TekstilTekstil, Deri2
PETKMPetkimPetrol2
PGSUSPegasus Hava TaşımacılığıUlaştırma2
SELECSelçuk Ecza DeposuSağlık ve İlaç2
SOKMŞok MarketlerTicaret2
TAVHLTAV HoldingHolding ve Yatırım2
TSKBTSKBBanka2
ULKERÜlker BisküviGıda, İçecek2
VAKBNVakıfbankBanka2
VESBEVestel Beyaz EsyaMetal Eşya, Makine2
AKCNSAkçansaÇimento1
AKGRTAksigortaSigorta1
AKSAAksaKimya, Petrol, Plastik1
ALARKAlarko HoldingHolding ve Yatırım1
ALGYOAlarko GYOGYO1
ANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.Sigorta1
ANSGRAnadolu SigortaSigorta1
AYGAZAygazPetrol1
BIZIMBizim ToptanTicaret1
BUCIMBursa ÇimentoÇimento1
CEMTSÇemtasMetal Ana1
DOHOLDoğan HoldingHolding ve Yatırım1
ECILCEczacıbaşı İlaçSağlık ve İlaç1
EKGYOEmlak Konut GYOGYO1
ENKAIEnka İnşaatİnşaat1
GENILGen İlaçSağlık ve İlaç1
GSDHOGSD Holding A.Ş.Holding ve Yatırım1
KOZAAKoza Anadolu MetalMadencilik1
KOZALKoza AltınMadencilik1
MPARKMLP Sağlık HizmetleriSağlık ve İlaç1
OYAKCOyak ÇimentoÇimento1
PNSUTPınar SütGıda, İçecek1
SAHOLSabancı HoldingHolding ve Yatırım1
SASASasa Polyester Sanayi A.Ş.Kimya, Petrol, Plastik1
TCELLTurkcellİletişim1
TKFENTekfen HoldingHolding ve Yatırım1
TRGYOTorunlar GYOGYO1
TURSGTürkiye SigortaSigorta1
YATASYataş YatakMobilya1
ZORENZorlu EnerjiElektrik1

Kaynaklar:
gedik.com
garantibbvayatirim.com.tr
akyatirim.com.tr
isikmenkul.com
denizyatirim.com
a1capital.com.tr
ziraatyatirim.com.tr
isyatirim.com.tr
sekeryatirim.com.tr
piramitmenkul.com.tr
alnusyatirim.com
oyakyatirim.com.tr
burganyatirim.com.tr
vakifyatirim.com.tr
halkyatirim.com

 1,447 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.