Aracı Kurum Hisse Önerileri – 11 Nisan 2022

Aracı kurumlar dönem dönem model portföy adı altında kısa, orta veya uzun vadede cazip gördükleri hisse senetlerinden oluşan listeleri paylaşmaktadırlar. Bazı yatırım şirketleri bunu yaklaşık olarak ayda bir yayınlarken bazıları ise yılda bir veya iki defa yayınlarlar. Bu yazımızda 11 Nisan 2022 tarihinde internette tarayıp elde ettiğimiz 15 yatırım şirketinin model portföylerini/hisse önerileri listelerini sizler için tek bir sayfada topladık.

Bir önceki model portföy listelerine göre güncelleme yapan aracı kurumların isimlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Şeker Yatırım
İş Yatırım
A1 Capital
Işık Menkul
Gedik Yatırım
Deniz Yatırım
Vakıf Yatırım
Ak Yatırım

Elde edilen son hisse önerileri tablolarını derlediğimiz bölüme geçebiliriz.

Şeker Yatırım Model Portföy

Şeker Yatırım’ın 11 Nisan 2022 tarihinde paylaşmış olduğu ve “AL” veya “TUT” önerisinde bulunduğu hisse senetleri aşağıdaki gibidir. Burada da hedefine %10 ve daha fazla kalmış şirketler tabloya eklenmiştir.

HisseTavsiyeKapanış (TL)Hedef Kapanış (TL)Kazandırma Potansiyeli(%)
TSKBAL1,552,3551,40%
GARANAL12,6118,849,10%
AKBNKAL8,0411,745,50%
PGSUSAL108,5153,441,40%
YKBNKAL4,396,1540,10%
HALKBTUT5,167,0536,60%
MGROSAL46,363,2536,60%
ISCTRAL9,6112,934,30%
TOASOAL80,35107,533,80%
TAVHLAL42,855,5929,90%
VAKBNAL3,84,929,00%
CIMSAAL32,7242,128,70%
PETKMAL10,0312,4323,90%
CCOLAAL117143,8322,90%
ASELSAL26,13222,60%
SISEAL16,6820,321,70%
BIMASAL8298,620,20%
AKSENAL15,041819,70%
SELECAL12,715,219,70%
ARCLKAL62,5573,818,00%
THYAOAL35,6241,8617,50%
ZORENTUT1,872,217,40%
TTKOMTUT11,1612,9716,20%
EREGLAL34,0638,813,90%
FROTOAL311,9352,813,10%
KRDMDAL15,8217,913,10%
TUPRSAL238,4267,0712,00%
KCHOLAL39,3443,8911,60%

İş Yatırım Hisse Al Tavsiyeleri

İş Yatırım hisse al tavsiyeleri listesini en sık güncelleyen aracı kurumlardan biridir. 8 Nisan 2022 kapanış fiyatlarından sonra oluşan tabloya göre hedef getiri yüzdesinin %10 ve daha fazla olduğu şirketler aşağıdaki tabloda verilmiştir:

KodÖneriHedef Fiyat (TL)Getiri Pot %Öneri TarihiKapanış (TL)
TKFENAL428214.12.202123,08
ULKERAL29,5762.06.202116,79
TURSGAL9652.06.20215,45
YATASAL19,456418.10.202111,84
AEFESAL43,15426.01.202228,04
THYAOAL53,85525.04.202235,32
VESBEAL12,555022.12.20218,37
LOGOAL69,11457.04.202247,76
KRDMDAL22,614323.03.202215,76
TSKBAL2,23819.01.20221,59
AKBNKAL11,573619.01.20228,5
AGHOLAL53,19364.04.202239,06
MAVIAL1043529.03.202277,2
BIMASAL1123414.03.202283,3
TAVHLAL57,33415.02.202242,8
PGSUSAL145,53310.12.2021109,4
TTRAKAL316,023215.02.2022240,2
AKGRTAL4,533218.03.20223,44
GARANAL17,53219.01.202213,3
TOASOAL105,3314.02.202280,6
ANSGRAL7,493018.03.20225,75
CCOLAAL148,022810.01.2022115,7
PETKMAL12,852813.12.202110,05
SELECAL16,022822.02.202212,52
MGROSAL57,4254.01.202246
ANHYTAL16,482518.03.202213,21
SISEAL20,9246.12.202116,9
YKBNKAL5,82419.01.20224,67
VESTLTUT34,412222.12.202128,3
VAKBNAL4,792110.03.20223,97
KCHOLAL49,432017.02.202241,24
ENKAIAL19,071714.12.202116,23
EKGYOAL3,021527.12.20212,62
EREGLTUT38,71423.03.202234,02
TUPRSAL267,851011.03.2022244,2
HALKBTUT5,931010.03.20225,38

A1 Capital Model Portföy

A1 Capital’in en son 10 Nisan’da yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık
Alarko HoldingALARKHolding ve Yatırım5,88%
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım5,88%
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım5,88%
TüpraşTUPRSPetrol5,88%
Aksa EnerjiAKSENElektrik5,88%
Türk TelekomTTKOMİletişim5,88%
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret5,88%
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine5,88%
Vestel Beyaz EsyaVESBEMetal Eşya, Makine5,88%
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma5,88%
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana5,88%
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv5,88%
Türk TraktörTTRAKOtomotiv5,88%
HektaşHEKTSKimya, Petrol, Plastik5,88%
AkbankAKBNKBanka5,88%
Garanti BankasıGARANBanka5,88%
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka5,88%

Işık Menkul Model Portföy

Işık Menkul Değerler’in en son 10 Nisan’da yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

HisseKodSektör
AkbankAKBNKBanka
AksaAKSAKimya, Petrol, Plastik
AselsanASELSTeknoloji
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret
İndeks BilgisayarINDESTeknoloji
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım
Koza Anadolu MetalKOZAAMadencilik
Sasa Polyester Sanayi A.Ş.SASAKimya, Petrol, Plastik
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv
Torunlar GYOTRGYOGYO
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma

Gedik Yatırım Model Portföy

Gedik Yatırım’ın 7 Nisan’da hazırladığı rapora göre model portföyde yer alan hisse senetleri aşağıdaki gibidir:

Bir önceki portföye göre MGROS, SOKM ve ISCTR portföyden çıkartılmıştır. AKBNK ise portföye yeni alınan şirket olmuştur.

HisseKodSektörAğırlık
AkbankAKBNKBanka11,1
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine11,1
Garanti BankasıGARANBanka11,1
İndeks BilgisayarINDESTeknoloji11,1
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana11,1
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım11,1
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret11,1
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım11,1
Logo YazılımLOGOTeknoloji11,1

Deniz Yatırım Döngüsel Portföy

Deniz Yatırım’ın 5 Nisan 2022 tarihinde yayınladığı raporda yer alan bilgilere göre kısa vadede güzel getiriler vadeden hisse senetleri aşağıdaki gibidir. Bir önceki portföyden MAVI çıkartıldı. Yeni portföye ise SELEC eklendi.

Hisse AdıKodSektör
HektaşHEKTSKimya, Petrol, Plastik
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma
AygazAYGAZPetrol
Türk TelekomTTKOMİletişim
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine
ÇimsaCIMSAÇimento
Anadolu EfesAEFESGıda, İçecek
MLP Sağlık HizmetleriMPARKSağlık ve İlaç
AkbankAKBNKBanka
Selçuk Ecza DeposuSELECSağlık ve İlaç

Vakıf Yatırım Model Portföy

Vakıf Yatırım en son 25 Kasım 2021 tarihinde model portföyünü güncellemişti. 5 Nisan 2022’de model portföyünü güncelleyen Vakıf Yatırım, model portföyünden GARAN, MGROS, TCELL ve BIZIM şirketlerini çıkartırken TAVHL, AKBNK, SISE ve TOASO şirketlerini portföye eklemiştir. Oluşan son tablo şu şekildedir:

HisseKodModel Portföy ağırlık12A Hedef fiyat (TL)Mevcut fiyat (TL)Pot Get. %
TAV HavalimanlarıTAVHL16%52,842,823%
AkbankAKBNK15%10,18,519%
ŞişecamSISE15%20,2516,920%
İş BankasıISCTR15%11,910,1218%
TofaşTOASO14%114,580,642%
Sabancı HoldingSAHOL13%20,818,7411%
VestelVESTL12%3628,327%

Ak Yatırım Model Portföy

Ak Yatırım model portföyüne THYAO şirketini eklediğini duyurdu. ARCLK ve KRDMD hisselerini de portföyden çıkarttı. Bu bilgiler neticesinde, 4 Nisan 2022 tarihinde yayınlanan tablo aşağıdaki gibidir.

HisseKodSektör12 Ay Hedef FiyatGetiri Pot. %Ağırlık
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret11537%13%
Garanti BankasıGARANBanka1737%12%
İş Bankası (C)ISCTRBanka12,440%8%
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım5130%11%
Logo YazılımLOGOTeknoloji6026%8%
MigrosMGROSTicaret6535%13%
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv11955%13%
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma5259%13%
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka5,841%9%

Ziraat Yatırım Model Portföy

Ziraat Yatırım’ın en son model portföy raporunu yayınladığı tarih 22 Kasım 2021 tarihiydi. Bu raporu çok nadir güncelleyen Ziraat Yatırım, 18 Mart 2022 BİST kapanışından sonra yayınladığı raporda Turkcell şirketini listeden çıkartmış ve Arçelik şirketini model portföye eklemiştir. Ziraat Yatırım’ın güncel model portföyü aşağıdaki gibi oluşmuştur:

Hisse AdıKodSektörHedef Hisse Fiyatı
AselsanASELSTeknoloji29,2
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine75,7
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret110
Kordsa Teknik TekstilKORDSTekstil, Deri45,5
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana19,5
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma41,25
Mavi Giyim Sanayi Tic.A.SMAVITicaret112
TüpraşTUPRSPetrol267,8
Ülker BisküviULKERGıda, İçecek29,1
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka6,25

Piramit Menkul Kıymetler Model Portföy

Piramit Menkul’ün 18 Mart tarihinde yayınladığı hisse öneri listesi aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık
Alarko GYOALGYOGYO8,3%
AselsanASELSTeknoloji8,3%
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret8,3%
Bursa ÇimentoBUCIMÇimento8,3%
ÇemtasCEMTSMetal Ana8,3%
Deva HoldingDEVASağlık ve İlaç8,3%
Doğan HoldingDOHOLHolding ve Yatırım8,3%
GSD Holding A.Ş.GSDHOHolding ve Yatırım8,3%
İndeks BilgisayarINDESTeknoloji8,3%
İş Bankası (C)ISCTRBanka8,3%
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana8,3%
Pınar SütPNSUTGıda, İçecek8,3%

Oyak Yatırım Model Portföy

Oyak Yatırım’ın 15 Mart tarihinde yayınladığı model portföy şu şekildedir:

Hisse AdıKodSektörHedef
Garanti BankasıGARANBanka16,36
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine71
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım23
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım43
Kardemir (D)KRDMDMetal Ana17,5
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma40
AlkimALKIMKimya, Petrol, Plastik25,38
TüpraşTUPRSPetrol266,5
AkbankAKBNKBanka11,02

Garanti BBVA Yatırım Model Portföy

Garanti BBVA Yatırım’ın en son 16 Şubat’ta yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

HisseKodSektörAğırlıkHedef
AkbankAKBNKBanka8%11
ArçelikARCLKMetal Eşya, Makine12%77,3
Bim Birleşik Mağazalar A.ŞBIMASTicaret11%99,03
Koç HoldingKCHOLHolding ve Yatırım11%42,9
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım12%20,1
Türk Hava YollarıTHYAOUlaştırma12%36
Tofaş FabrikaTOASOOtomotiv12%111,2
TüpraşTUPRSPetrol12%248,5
Yapı Kredi BankasıYKBNKBanka10%5,75

Halk Yatırım Hisse Analizleri

Halk yatırımın yayınladığı raporlara istinaden 12 aylık hedef fiyatının altında olan hisseler ve hedef fiyatları aşağıdaki gibidir:

HisseRapor Tarihi12 Aylık Hedef Fiyat
FROTO22.02.2022352,5
INDES21.01.202214,58
VESTL12.01.202238,64
LOGO26.10.202161
MAVI22.09.202190
SOKM21.09.202117,6

Alnus Yatırım Model Portföy

Alnus Yatırım’ın Şubat ayında yayınladığı rapora göre liste aşağıdaki gibi şekillenmiştir:

Hisse AdıKodSektörüHedefPortföye Giriş Tarihi
AselsanASELSTeknoloji273.01.2022
Türk TelekomTTKOMİletişim11,727.01.2022
Ereğli Demir ÇelikEREGLMetal Ana353.01.2022
Koza AltınKOZALMadencilik1413.01.2022
ŞişecamSISEHolding ve Yatırım173.01.2022
AlkimALKIMKimya, Petrol, Plastik21,53.01.2022
Eczacıbaşı İlaçECILCSağlık ve İlaç112.01.2022
Deva HoldingDEVASağlık ve İlaç353.01.2022
Gen İlaçGENILSağlık ve İlaç18,53.01.2022
Oyak ÇimentoOYAKCÇimento103.01.2022

Burgan Yatırım Model Portföy

Burgan Yatırım’ın Ocak 2022 tarihinde yayınladığı model portföy aşağıdaki gibidir:

Hisse AdıKodSektörAğırlık
AselsanASELSTeknoloji13.54 %
Ereğli Demir ÇelikEREGLMetal Ana17.2 %
HektaşHEKTSKimya, Petrol, Plastik20 %
İş Bankası (C)ISCTRBanka15 %
Kordsa Teknik TekstilKORDSTekstil, Deri10.16 %
Logo YazılımLOGOTeknoloji10.1 %
Türk TraktörTTRAKOtomotiv14 %

15 Aracı Kurumun Genel Portföyü

Aşağıdaki tabloda yukarıda bahsedilen 15 aracı kurumun model portföy listelerine aldıkları hisse senetleri bir araya getirilmiştir. En sağdaki sütunda bir hisse senedini bu 15 aracı kurumun kaç tanesinin önerdiği bilgisi yer almaktadır:

KodHisse AdıSektörÖneri Yapan Kurum Sayısı
AKBNKAkbankBanka9
THYAOTürk Hava YollarıUlaştırma9
KCHOLKoç HoldingHolding ve Yatırım8
KRDMDKardemir (D)Metal Ana8
SISEŞişecamHolding ve Yatırım8
ARCLKArçelikMetal Eşya, Makine7
BIMASBim Birleşik Mağazalar A.ŞTicaret7
TOASOTofaş FabrikaOtomotiv7
ASELSAselsanTeknoloji6
GARANGaranti BankasıBanka6
TUPRSTüpraşPetrol6
YKBNKYapı Kredi BankasıBanka6
ISCTRİş Bankası (C)Banka5
LOGOLogo YazılımTeknoloji5
MAVIMavi Giyim Sanayi Tic.A.STicaret5
EREGLEreğli Demir ÇelikMetal Ana4
INDESİndeks BilgisayarTeknoloji4
TTKOMTürk Telekomİletişim4
HEKTSHektaşKimya, Petrol, Plastik3
MGROSMigrosTicaret3
SELECSelçuk Ecza DeposuSağlık ve İlaç3
TAVHLTAV HoldingHolding ve Yatırım3
TTRAKTürk TraktörOtomotiv3
VESTLVestel ElektronikMetal Eşya, Makine3
AEFESAnadolu EfesGıda, İçecek2
AKSENAksa EnerjiElektrik2
ALKIMAlkimKimya, Petrol, Plastik2
CCOLACoca-Cola İçecek A.ŞGıda, İçecek2
CIMSAÇimsaÇimento2
DEVADeva HoldingSağlık ve İlaç2
FROTOFord OtosanOtomotiv2
HALKBHalkbankBanka2
KORDSKordsa Teknik TekstilTekstil, Deri2
PETKMPetkimPetrol2
PGSUSPegasus Hava TaşımacılığıUlaştırma2
TSKBTSKBBanka2
ULKERÜlker BisküviGıda, İçecek2
VAKBNVakıfbankBanka2
VESBEVestel Beyaz EsyaMetal Eşya, Makine2
AGHOLAnadolu Grubu HoldingHolding ve Yatırım1
AKGRTAksigortaSigorta1
AKSAAksaKimya, Petrol, Plastik1
ALARKAlarko HoldingHolding ve Yatırım1
ALGYOAlarko GYOGYO1
ANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.Sigorta1
ANSGRAnadolu SigortaSigorta1
AYGAZAygazPetrol1
BUCIMBursa ÇimentoÇimento1
CEMTSÇemtasMetal Ana1
DOHOLDoğan HoldingHolding ve Yatırım1
ECILCEczacıbaşı İlaçSağlık ve İlaç1
EKGYOEmlak Konut GYOGYO1
ENKAIEnka İnşaatİnşaat1
GENILGen İlaçSağlık ve İlaç1
GSDHOGSD Holding A.Ş.Holding ve Yatırım1
KOZAAKoza Anadolu MetalMadencilik1
KOZALKoza AltınMadencilik1
MPARKMLP Sağlık HizmetleriSağlık ve İlaç1
OYAKCOyak ÇimentoÇimento1
PNSUTPınar SütGıda, İçecek1
SAHOLSabancı HoldingHolding ve Yatırım1
SASASasa Polyester Sanayi A.Ş.Kimya, Petrol, Plastik1
SOKMŞok MarketlerTicaret1
TKFENTekfen HoldingHolding ve Yatırım1
TRGYOTorunlar GYOGYO1
TURSGTürkiye SigortaSigorta1
YATASYataş YatakMobilya1
ZORENZorlu EnerjiElektrik1

Kaynaklar:
gedik.com
garantibbvayatirim.com.tr
akyatirim.com.tr
isikmenkul.com
denizyatirim.com
a1capital.com.tr
ziraatyatirim.com.tr
isyatirim.com.tr
sekeryatirim.com.tr
piramitmenkul.com.tr
alnusyatirim.com
oyakyatirim.com.tr
burganyatirim.com.tr
vakifyatirim.com.tr
halkyatirim.com

 1,324 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.